• پارک خور

  KHOR-PARK
 • منطقه جمیرا

  jumeira
 • پارک ارقنبیل

  ARGHABIL-PARK
 • برج العرب

  burj-al-arab-dubai
Dubai
37°
clear sky
humidity: 47%
wind: 2m/s SSE
H 41 • L 36
36°
Tue
37°
Wed
38°
Thu
37°
Fri
Weather from OpenWeatherMap

دبـی

دبی یکی از شهرهای مهم امارات متحده عربی با واحد پولی درهم می باشد.در مرکز شهر یک ورودی آب بنام خور گستـــرش یافته که شهر را به دو بخش دیره در شمال و بردبی در جنوب تقسیم کرده است.مهمترین منطقه بردبی جمیرا می باشد که این منطقه درنقشه بصورت یک نخل ساخته شده است و از معروفیت خاصی برخوردار است.

از نظر علمی دانشگاه های نسبتا معروفی در دبی تاسیس شده است که همه در انتهای اتوبان شیخ زائد که به منطقه جمیرا ختم می شود قرار دارد.

از جاذبه های دبی می توان به برج العرب ،برج خلیفه ،جزیره نخلی جمیرا ،صحرای نمل ،قلعه دبی ،پارک خور ،پارک ارقنبیل ،پارک جیرا ، پارک زعبیل اشاره کرد.

در دبی نمایشگاهها و فستیوالهای زیادی برگزار می گردد که از معروفترین آنها میتوان به فستیوال خرید مهرجان اشاره کرد که هرساله از یکم ژانویه به مدت یک ماه برگزار می گردد که علاوه بر خرید شامل برنامه های موسیقی و نمایشگاه های هنری ورقص محلی است.

امارات متحده شامل 7 منطقه شیخ نشین است که مهمترین آنها منطقه دبی می باشد، نکتـــــه جالب اینجاست که هرکدام از مناطق قوانین مربوط به خود را دارا هستند.

قوانین بسیار سختگیرانه ای در این کشور توسط پلیس امارات اعمال می شود که می توان به مجازاتهایی که برای حمل مواد مخدر ویا داروهای روان گردان و حتی مسکن اشاره کرد.