چیــن

چین کشوریست در شرق آسیا و یکی از بزرگترین کشورها بعد از کانادا و روسیه و از لحاظ جمعیت پرجمعیت ترین کشور محـسوب می شود.چین یکی از چهار تمدن قدیمی را داراست و قدمت این کشور را به 4000 سال پیش تخمین زده اند،وجود آثار تاریخی متعدد در این کشور اثبات کننده این مطلب است.

از نظر گردشگری این کشور یکی از بهترین مقاصد برای مسافران محسوب می شود،وجود فستیوال ها و نمایشگاههای متــــعدد در این کشور رونق اقتصادی خوبی برای این کشور فراهم کرده است.فستیوال بهاره یکی از معروفترین فستیوال های کشور چین است که بین ماههای ژانویه تا فوریه(بهمن – اسفند) برگزار می شود.

از نــــظر قوم و قبیله تعدد بسیـاری در این کشور وجود دارد،حدود 56 قوم در این کشور زندگی می کنند که قوم هـان بیشترین درصد  تشکیل دهنده را دارا هستند و از نظر مذهب،بودا رواج بسیاری در چین دارد.

از نظر آب و هوا در مورد چین باید اشاره کرد که وجود بادهای موسمی و بارندگی،فصل های سرد و گرم به خوبی قابل احساس هستند و چین را کشوری 4 فصل قلمداد می کنند.

از نظر هنر چین کشور غنی محسوب می شود،نقـاشی و مجسمه سازی یکی از قدیمی ترین هنـرهایی بوده که در این کشور رواج داشته و امروزه در نمایشگاهها به معرض دید عموم قرار گرفته است.

از نظر مواد غذایی در چین تنوع بسیاری دیده می شود،مواد غذایی دریایی و سبزیجات در بین مردم رواج بسیاری دارد.سنت استفاده از چوب نیز یکی از عادتهای قدیمی این مردم  به حساب می آید که بیشتر مسافران به این کشور این شیوه غذا خوردن را تجربه می کنند.

بناهای تاریخی متعددی که هر کدام شاهکاری برای خود محسوب میشوند در این کشور وجود دارد مانند:دیوار چین،شهرممنوعه،معبد اسب سفید،کاخ تابستانی که مسافران زیادی از اقصی نقاط دنیا برای دیدن این بناها به چین سفر می کنند.

در مورد شهرهای چین میتوان به :

1- پکن(تاریخی و مدرن):این شهر با قدمتی 700 ساله امروزه به یکی از مدرن ترین شهرهای چین تبدیل شده است.وجود آثار باستانی از جمله دیورار بزرگ چین،شهر ممنوعه،دروازه بهشت هنوز بافت تاریخی را در چین حفظ کرده است.

2-ژیانگ(پنجره تاریخی تمدن چین):دومین شهر بزرگ و تاریخی بعد از پکن محسوب می شود که خود شامل بناهای تاریخی از جمله: دیوار بزرگ چین،مسجد بزرگ،غاز بزرگ وحشی پاگودا می باشد.

3-شانگهای(شهر شکوفا شده بزرگ چین):این شهر که با تکنـولوژی روز دنیـا پیشرفت چشمگیـری داشته است را می توان رقیب شهرهای بزرگی چون نیویورک و پاریس دانست که شهری اقتصادی و مدرن محسوب می شود با این حال شامل آثار باستانی میباشد مانند:باغ یو،شهرآب،پارک دیزنی.

این سه شهر از معروفترین شهرهای چین محسوب می شوند ولی با این حال شهرهای دیگری در چین وجود دارد که از نظر تاریخی و اقتصادی و طبیعت پذیرای مسافران زیادی می باشد.

  • معبد غاز وحشی

  • شهر ممنوعه

  • دروازه بهشت

  • دیوار چین

China
29°
clear sky
humidity: 62%
wind: 9m/s SE
H 27 • L 27
36°
Tue
34°
Wed
35°
Thu
35°
Fri
Weather from OpenWeatherMap